ТРАНСПОРТ

Основний зміст і зобов’язання України

Главою 7 "Транспорт" Розділу V Економічного та галузевого співробітництва Угоди про асоціацію визначено що Україна та ЄС розширюють і зміцнюють кооперацію в галузі транспорту.

Органи асоціації

Кластер 3 Підкомітету  з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації.

Відповідальні органи в Україні

Міністерство інфраструктури України.

Стан адаптації законодавства України та співпраці з ЄС

Автомобільний транспорт

Проект Закону України "Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами ЄС" пройшов обговорення у низці комітетів Верховної Ради України.

Розроблений проект змін до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом"

Ухвалена постанова Кабінету Міністрів України від 01.07.2016 "Про затвердження Порядку призначення, відмови у призначенні та анулювання призначення органу із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання" на виконання Директиви ЄС.

Розроблений проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування" на виконання Регламенту ЄС.

Залізничний транспорт

З метою виконання Урядового Плану заходів та планів імплементації Директив ЄС, Мініфраструктури розробив проект нової редакції Закону України "Про залізничний транспорт".

Розроблений проект постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення Державної служби залізничного транспорту України".

Виданий наказ Мінінфраструктури від 15.03.2016 "Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України".

Морський транспорт

21.04.2017 завершено процес приєднання до Міжнародної конвенції про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах.

Виданий наказ Мінінфраструктури від 29.03.2017 "Про утворення робочої групи з підготовки до обов’язкового аудиту Міжнародної морської організації". Ним затверджено склад робочої групи та відповідних підгруп.

Розроблений проект наказу Мінінфраструктури "Про затвердження Положення про інформаційну систему Морське Єдине Вікно та призначення національного сегменту системи SafeSeaNet".

Внутрішні водні шляхи

Розроблений проект Закону України "Про внутрішній водний транспорт". 

Безпека на транспорті

З метою імплементації Директиви зареєстрований проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність із законодавством Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів".

Прийнятий Закон України "Про приєднання до Протоколу про внесення поправок до пункту а) частини першої статті 1 та частини першої та пункту b) частини третьої статті 14 Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ)" від 19 січня 2017 року.

Виданий наказ Мінінфраструктури від 04.04.2017 "Про затвердження Правил перевезення небезпечних вантажів внутрішніми водними шляхами України".

З метою імплементації Директиви ЄС Укртрансбезпекою розроблений проект наказу Міністерства інфраструктури України "Про затвердження Порядку технічного розслідування катастроф, аварій, дорожньо-транспортних пригод, подій на залізничному транспорті".

За участі експертів проекту технічної допомоги Європейського інвестиційного банку розроблений проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільні дороги" щодо аудиту безпеки автомобільних доріг.

Транспортна політика

З метою наближення законодавства України до права ЄС розроблений проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції Державної цільової програми розвитку національної (пріоритетної) транспортної мережі України на період 2016-2026 рр."

Триває розробка проекту Закону України "Про мультимодальні перевезення".

Поштовий зв'язок

Мінінфраструктури спільно з Укрпоштою  розробили проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про поштовий зв'язок".

Розроблений проект Дорожньої карти з наближення національного законодавства до законодавства ЄС у сфері поштових та кур'єрських послуг.

Авіація

З метою виконання зобов’язань, в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та парафованої Угоди про САП, ухвалено розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 "Про затвердження Плану заходів з підготовки до запровадження спільного авіаційного простору України з Європейським Союзом та його державами-членами".