ОРГАНИ АСОЦІАЦІЇ

Угода про асоціацію між Україною та ЄС передбачає створення спільних органів. Спільні органи асоціації - це, зокрема, Рада асоціації, Комітет асоціації, підкомітети, Парламентський комітет асоціації та Платформа громадянського суспільства.

Політичний діалог і діалог із питань політики на найвищому рівні між Сторонами відбувається на рівні самітів за участі Президента України та керівництва Європейського Союзу.

Рада асоціації здійснює моніторинг і контроль виконання Угоди, переглядає функціонування Угоди щодо досягнення цілей. Рада асоціації має право розглядати важливі питання, що виникають у рамках цієї Угоди, та будь-які інші двосторонні або міжнародні питання, що становлять взаємний інтерес.

Комітет асоціації є допоміжним органом Ради асоціації, складається з представників Сторін. До комітету асоціації входять, в основному, високопосадовці, головування в ньому здійснюється по черзі представником України і представником ЄС.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2014 р. № 700 "Питання підготовки та проведення засідань окремих двосторонніх органів асоціації між Україною та ЄС" визначено, що від України членами Ради асоціації є члени Кабінету Міністрів, а Комітету асоціації – заступники міністрів із питань європейської інтеграції, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України, заступники керівників інших центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належать питання виконання Угоди про асоціацію.

Комітет асоціації у торговельному складі створений відповідно до статті 465(4) Угоди про асоціацію

Парламентський комітет асоціації є форумом для членів Верховної Ради України і Європейського Парламенту для проведення засідань та обміну думками.

Платформа громадянського суспільства створена з метою інформування громадянського суспільства Сторін про виконання Угоди та врахування їхнього внеску для її виконання.