За фінансової підтримки ЄС заклади профосвіти Запорізької та Полтавської областей отримали IT-обладнання вартістю в понад 100 тис. євро

5 закладів професійно-технічної освіти Запорізької та Полтавської областей отримали понад 100 ноутбуків, набори з принтерів, проекторів, серверів та інших девайсів у межах програми ЄС EU4Skills. 

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Педагоги зможуть використовувати ці ресурси для підвищення кваліфікації, а також в організації дистанційного навчання. На закупівлю ІТ-обладнання витратили понад 100 тис. євро. Користуватися технікою зможуть понад 3 тис. учнів та 300 викладачів профтехів.

Технічна допомога спрямована до закладів, які пілотують програму EU4Skills у відібраних регіонах, а саме:

  • Професійно-технічне училище №44 м. Миргород;

  • Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського;

  • Вище професійне училище №7 м. Кременчук;

  • Запорізький політехнічний центр професійної освіти;

  • Мелітопольське професійне училище.

«Наші зусилля спрямовані на те, щоб зробити дистанційне або змішане навчання якісним та ефективним. Ми вдячні європейським партнерам за допомогу у виконанні цього завдання. Багато учнів, які навчаються за змішаною формою, вимушені ділити комп’ютери з іншими членами родини, що працюють або навчаються дистанційно. Переконаний, що надані в межах EU4Skills ресурси дозволять підтримати учасників освітнього процесу в опануванні навчального матеріалу», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Загалом у пілоті програми бере участь 21 заклад профтехосвіти із 7 регіонів країни. Наразі їм надають підтримку в організації дистанційної роботи, консультують у питаннях діджиталізації. Наприклад, викладачам запропонували онлайн-курси з підвищення цифрових компетентностей. Попередньо педагоги пройшли опитування, яке визначило нинішній рівень цифрових навичок і дозволило тренерам підготувати курси різного рівня складності. Наразі таке навчання проходять понад 1300 викладачів. 

Довідково

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його країни-члени: Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми становить 58 млн євро. Мета програми – модернізувати обрані заклади профтехосвіти, провести навчання керівників закладів та викладачів у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Тривалість: 2019-2023 роки. Програму в Україні реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).

Рубрика: