Євросоюз виділив додаткову суму на гуманітарну допомогу жителям непідконтрольних районів Донбасу

Європейський Союз виділив додаткові чотири млн євро на гуманітарну допомогу жителям Донбасу у зв’язку з настанням зимового періоду.

Як сказано на сайті Єврокомісї, фінансування спрямоване на допомогу найвразливішим верствам населення, що перебувають на непідконтрольних уряду територіях протягом зимового періоду, наприклад, шляхом надання обігрівачів.

"Мирне населення на сході України продовжує страждати після чотирьох років конфлікту. ЄС продовжує свою підтримку тих, хто цього потребує де б вони не були. Це наш гуманітарний і моральний обов’язок. Нове фінансування дозволить нам забезпечити допомогою неконтрольовані Урядом райони, де гуманітарна ситуація і далі дуже складна" - заявив євро комісар з питань гуманітарної допомоги і кризового менеджменту Христос Стиліанідес.

Починаючи з 2014 року, від конфлікту на Сході України постраждало понад 4,4 мільйона людей, з яких 3,4 мільйона все ще потребують гуманітарної допомоги. Загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС Україні за чотири роки склав 116 млн євро. Гуманітарні проекти ЄС у підконтрольних Україні та окупованих районах Донбасу включають допомогу у відновленні зруйнованого житла, предметами гігієни, медикаментами, водою та продуктами харчування, а також у розмінуванні територій у зоні бойових дій.

Раніше повідомлялося, що Європейський союз перерахував Україні перший транш у розмірі 500 млн євро в межах нової програми макрофінансової допомоги.

Рубрика: