Європарламент закликав негайно і без жодних умов звільнити бранців Кремля

Одним із перших рішень новообраного Європейського Парламенту стала потужна резолюція із закликом до Росії негайно і без жодних умов звільнити українських громадян, які незаконно утримуються на окупованих територіях (Донбасі та Криму) та у РФ. Про це на своїй сторінці у Facebook написала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка зараз перебуває у Страсбурзі. «Мова ухваленої резолюції, її чіткість та детальність є безперечною перемогою України. 458 європарламетарів (75%) підтримали цю резолюцію!», – наголосила вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що напад на українські судна 25 листопада минулого року чітко визначено як «акт агресії Російської Федерації проти України». Підкреслено, що відмова Росії виконувати рішення Суду ООН щодо негайного звільнення українських моряків є ще одним грубим порушенням міжнародних забов’язань, а «умови», які Росія висунула для звільнення суден та моряків у ноті від 25 червня, прямо суперечать рішенню Суду, а «можливо й додатково його порушують, поглиблюючи та розширюючи суперечку».

Європарламент закликав держави-члени ЄС зберігати єдність та твердість у питання санкцій щодо Росії, а також бути готовими до розширення санкцій, якщо Росія продовжить порушувати міжнародне право. У резолюції також висловлено протест у зв’язку з нещодавньою заявою Генеральної Прокуратури РФ щодо Українського Світового Конгресу як загрози національній безпеці Росії.

Депутати запропонували Європейському Союзу розглянути запровадження постійного моніторингу судів та стану здоров’я політичних в’язнів у Російській Федерації та Криму. А Делегацію ЄС у Росії та посольства держав-членів закликали продовжити моніторинг судів над українськими громадянами.

«Вітаємо цю ініціативу, стратегія Росії полягає у приховуванні та маніпулюванні інформацією, а тому необхідна максимальна публічність. Текст резолюції міг бути і іншим. Російська сторона активно працювала, аби пом’якшити формулювання. На допомогу Кремлю вчора прилетіли їхні посіпаки з Києва, на чолі з Віктором Медведчуком, який намагався показати себе «єдиним справжнім миротворцем». Наша т.зв. опозиція у стінах ЄП закликала Київ до капітуляції перед ворогом, зокрема, прийняти умови Росії, викладені у ноті щодо звільнення моряків. Що це як не спроба реваншу??? – написала Віце-прем`єрка, – Інтереси України необхідно постійно захищати як всередині держави, так і на міжнародній арені. Росія не буде чекати, доки у нас закінчаться вибори, нові депутати освояться чи сформується Уряд. Навпаки, вона використає будь-яке послаблення для того, аби про Україну забули. На жаль, схоже, у новій владній команді досі не розуміють, хто їм протистоїть... Без потужної парламентської дипломатії позиції України ще більше ослабнуть. Голос України має і далі потужно звучати на всіх важливих міжнародних майданчиках».