ЄС підтримує ухвалення Закону «Про внутрішній водний транспорт» в Україні

Завдяки ухваленню закону «Про внутрішній водний транспорт» очікується зростання обсягу вантажоперевезень з поточних 12 млн тонн до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави до 13-16 млрд гривень щороку. 

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час спільної онлайн прес-конференції з Головою Представництва ЄС в Україні, послом Матті Маасікасом.

 

Розвиток суднобудування сприятиме створенню нових робочих місць,залученню українських та іноземних інвестицій. Крім цього, ухвалення законопроєкту допоможе значно розвантажити дороги та зменшити витрати на їх ремонт. 

«Українська річкова мережа має потенціал стати основою модернізованої транспортної системи України. Однак для цього потрібні реформи, і ухвалення нового закону стало б першим кроком», – зазначив Голова Представництва ЄС в Україні, посол Матті Маасікас.

Зараз Міністерство інфраструктури спільно з транспортним комітетом Верховної Ради та командою фахівців доопрацьовують законопроєкт до другого читання.

Ухвалення Закону «Про внутрішній водний транспорт» сприятиме: 

  • розширенню доступу до ринку перевезень та лібералізації ринку внутрішнього водного транспорту;

  • покращенню інтеграції внутрішнього водного транспорту до національної та глобальної мережі компаній у ланцюгах постачань; 

  • створенню відповідних умов для приватних інвестицій у реконструкцію та будівництво споруд річкових портів; 

  • здійсненню регулювання внутрішнім водним транспортом, використанням суден, річок та їх фарватерів; 

  • забезпеченню чіткого правового статусу річкових портів та терміналів, інфраструктури внутрішнього водного транспорту.

Нагадаємо, Законопроєкт 1182-1-д «Про внутрішній водний транспорт», який зараз доопрацьовується для схвалення у другому читанні, вкрай необхідний для початку реформи річкових перевезень в Україні. Він був підготовлений з урахуванням стандартів ЄС, передбачених Угодою про Асоціацію Україна-ЄС, тому Європейський Союз схвально оцінює його і очікує на якнайскоріше прийняття Верховною Радою.