ЄС підтримує створення сучасних центрів обробки даних для вдосконалення роботи Національної поліції

Національна поліція України оголосила про запуск двох новітніх модульних центрів обробки даних, що приєднані до існуючої телекомунікаційної інфраструктури Національної поліції (НПУ). Нові центри обробки даних підтримуватимуть роботу більш ніж 45 тис. поліцейських по всій Україні на загальнодержавному та місцевому рівнях, зокрема лінії екстреної допомоги 102. 

Про це повідомляє Консультативна місія Європейського Союзу в Україні.

Нове обладнання забезпечує дотримання новітніх стандартів безпеки й ефективності роботи з даними. Місця розташування центрів не розголошуються. Передачу обладнання, закупленого коштом ЄС, забезпечило ЮНОПС у співпраці з Консультативною місією ЄС в Україні в межах комплексу заходів підтримки України з боку ЄС, а саме програми «ПРАВО-Поліція».

«Оновлення підходів до безпеки в «цифрову» епоху є пріоритетом для України. Тому ЄС має за честь допомагати Національній поліції України підвищувати надійність, стійкість, ефективність та результативність роботи її ІТ-інфраструктури. ЄС і надалі планує допомагати українським правоохоронним органам рухатися шляхом зростання підзвітності, ефективності та результативності, з кінцевою метою підвищення рівня безпеки громадян України,» — зазначив Ксав’є Камю, керівник відділу програм допомоги «Належне управління та верховенство права» Представництва ЄС в Україні.

Довідково

У жовтні Україна отримала нові серверні рішення для Головних управлінь НПУ в дев’яти областях України: Кіровоградській, Львівській, Харківській, Одеській, Київській, Вінницькій, Полтавській та Хмельницькій. Як і центри обробки даних, нові сервери необхідні для оновлення технічної інфраструктури з метою підвищення ефективності роботи поліції.

У вересні та жовтні цього року відомчі навчальні заклади системи МВС отримали сім серверів, що забезпечуватимуть роботу платформу для дистанційної онлайн освіти. Їхній запуск задовольнить потребу в обміні знаннями і досвідом між національними та регіональними правоохоронними установами, що особливо зросла в умовах пандемії COVID-19.

В листопаді 2020 року підрозділи Нацполіції, що тісно співпрацюють з Інтерполом і Європолом у сфері протидії організованій і транснаціональній злочинності отримали 45 нових комп’ютерів з моніторами. Крім того, 36 комп’ютерів, 54 монітори і 18 принтерів було передано в поліцейські відділення в дев’яти областях України на підтримку громадоорієнтованого підходу до роботи дільничних офіцерів поліції, мета якого — зміцнити довіру між поліцією та громадою шляхом діалогу та прямої співпраці.

Раніше Європейський Союз і ЮНОПС передали 150 комп’ютерів та 20 принтерів Департаменту стратегічних розслідувань (ДСР) Нацполіції, який займається боротьбою з організованою злочинністю.