ЄС надасть мільйон євро на дослідження туберкульозу в Україні

Одеський національний університет імені Іллі Мечникова отримав від Європейського Союзу грант у понад 1 мільйон євро на спільні дослідження туберкульозу.

Про це повідомили у прес-службі навчального закладу. 

“Понад 1 мільйон євро від ЄС спрямований на розвиток нових підходів до діагностики та лікування туберкульозу в рамках проекту співробітництва Innovation in Tuberculosis — INNOVA4TB. Проект фінансується програмою Marie Skłodowska-Curie Actions Horizon 2020-RISE”, — повідомили в університеті.

Проект має об'єднати академічні установи, заклади охорони здоров'я, дослідні центри та компанії з Іспанії, України, Молдови, Швеції, Німеччини та Чилі в єдиний консорціум. Його учасники зможуть відвідувати організації партнерів, проводити спільні дослідження, обмінюватися знаннями і вміннями в діагностиці та лікуванні туберкульозу.

Нині туберкульоз входить до десятки найнебезпечніших захворювань у світі і призводить до 1,5 мільйона смертей щороку. Це майже дорівнює загальній кількості смертності від СНІДу та малярії. Лікарська резистентність бактерій-збудників туберкульозу зростає. Лікування одного випадку резистентного туберкульозу може тривати до двох років, і його вартість може перевищувати 100 тисяч євро.

Довідково:

INNOVA4TB – це продовження розпочатої в 2013 році співпраці в межах іншого гранту від Marie Skłodowska-Curie Actions на чолі з координатором Університетом Умео (Королівство Швеція). Мультидисциплінарна та інтернаціональна кооперація дослідницьких колективів ОНУ з організаціями-партнерами дозволила ідентифікувати у крові біомаркери, які можна використовувати для моніторингу успішності лікування туберкульозу. В майбутньому це сприятиме швидшому одужанню пацієнтів у тяжких випадках. Консорціум також склав мапу спалахів мультирезистентного туберкульозу на півдні України. Ці результати можуть стати внеском у розробку більш ефективної системи епідеміологічного контролю туберкульозу в Україні та інших європейських країнах.

Нагадаємо, ЄС надасть 695 тисяч євро на модернізацію дорожньої інфраструктури Луцька. 

Підготовлено за матеріалами Одеського національного університету імені Іллі Мечникова. Оигінал статті читайте за посиланням.  

Рубрика: