ЄС і ВООЗ запустили проєкт вакцинації у країнах Східного партнерства на 40 млн євро

Євросоюз у партнерстві зі Всесвітньою організацією з охорони здоров’я (ВООЗ) запустили нову регіональну програму на понад 40 млн євро для допомоги у підготовці до початку безпечної та ефективної вакцинації населення у шести країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні. 

Джерело: Європейська Комісія, Представництво Європейського Союзу в Україні

Спочатку кошти будуть використані на підтримку першого етапу підготовки та розгортання з акцентом на планування, обладнання/матеріали, підготовку медпрацівників та проведення інформаційних кампаній.

Довідково: 

З початку 2020 року ЄС мобілізував понад 190 мільйонів євро, щоб допомогти Україні боротися з викликами COVID-19. Ця допомога включає підтримку системи охорони здоров'я, працівників на передовій боротьби з пандемією, малого та середнього бізнесу та вразливих груп населення. 

Для передачі в Україну медичного обладнання та матеріалів з Чеської Республіки, Естонії, Польщі та Словаччини було активовано Механізм цивільного захисту Європейського Союзу. 

ЄС також надає Україні екстрену макрофінансову допомогу на суму 1,2 млрд. євро, щоб допомогти обмежити економічні наслідки пандемії. 

Європейський Союз є найбільшим донором COVAX − ініціативи, яка незабаром має поставити перші партії вакцини українським працівникам на передовій боротьби з пандемією.