ЄС і ПРООН започатковують в Україні новий Проект з парламентської реформи

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні започатковують новий Проект з парламентської реформи, розрахований на два роки з бюджетом 3,4 млн доларів США.

Як передає прес-служба Представництва ЄС в Україні, Проект покликаний сприяти внутрішній реформі та підвищенню інституційної спроможності українського парламенту, а також, сприятиме своєчасному і ефективному впровадженню Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Діяльність проекту планується зосередити на удосконаленні законодавчого процесу, посиленні парламентського контролю та покращенні горизонтальних управлінських функцій Апарату Верховної Ради – стратегічного планування, засад внутрішньої організації та управління, управління персоналом, комунікації, громадянської просвіти, запровадження засобів електронного врядування у парламентські процеси тощо.          

"Верховна Рада України як законодавчий орган відіграє ключову роль у втіленні реформ, зокрема, у впровадженні амбітної Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Основною метою нового проекту ЄС є допомогти Парламенту стати більш підзвітною, прозорою та ефективною інституцією – за взірцем кращих практик парламентської демократії" – зазначив Хюг Мінгареллі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні.

Проект впроваджуватиметься Програмою розвитку ООН у тісній співпраці з інституціями ЄС, у тому числі Європейським Парламентом.

Однією з найвагоміших ініціатив проекту є створення Офісу парламентської реформи – дорадчої групи керівництва Верховної Ради та Апарату Верховної Ради України, яка надаватиме підтримку у проведенні парламентської реформи. 15 лютого Голова парламенту Андрій Парубій оголосив про створення Офісу парламентської реформи та підписав відповідне рішення.

За його словами, Офіс почне працювати вже за місяць. До його роботи залучать 15 співробітників відповідно до напрямків їхньої компетенції.

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням.