ЄС допоможе Україні покращити безпеку авіатранспортної системи

Європейский Союз допоможе Україні гармонізувати авіаційну національну нормативно-правову базу зі стандартами ЄС та закласти основу для безпечної, ефективної та надійної авіатранспортної системи.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

Йдеться про співпрацю європейського консорціуму та Державної авіаційної служби України в межах проекту "SAFER-U: Розвиток авіаційної законодавчої бази України шляхом наближення до законодавства ЄС".

"Всі українці заслуговують на безпечні та надійні авіатранспортні послуги, і ЄС сповнене рішучості сприяти цьому. Потужна законодавча база допоможе Україні отримати більше соціально-економічних переваг, які може принести авіаційна галузь", − зазначив голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Проект триватиме три роки (2019 – 2020 рр). На його реалізацію ЄС витратить 2,5 млн євро.

У перший рік проекту експерти перевірять чинне авіаційне законодавство на відповідність базовим регламентам Європейського агентства з безпеки польотів (EASA) ЄС 2018/1139, ЄС 965/2012 та ЄС 1178/2011. Після цього розпочнеться вдосконалення нормативно-правової бази відповідно до стандартів ЄС.

Зокрема, проект SAFER-U допоможе вдосконалити правила безпеки польотів в сферах льотної експлуатації та сертифікації льотного персоналу. Всі зареєстровані українські авіакомпанії, навчальні організації та льотний персонал повинні будуть дотримуватися нових стандартів. Експерти проекту забезпечать підготовку персоналу Державної авіаційної служби України та авіаційної галузі з метою підвищення рівня знань, компетенцій та обізнаності щодо правил та практик ЄС.

У Представництві ЄС зазначили, що реформа транспортного сектору в Україні наблизить Україну до Угоди про Спільний авіаційний простір. Це дозволить зареєстрованим авіакомпаніям ЄС та України виконувати прямі рейси між будь-якими аеропортами, створить нові можливості для авіакомпаній, робочі місця, сприятиме економічному зростанню, торгівлі та розвитку мережі повітряного транспорту. Підвищення конкурентоспроможності також принесе користь авіапасажирам в Україні, забезпечить кращий вибір, кращу ціну та захист прав споживачів під час польотів.

Проект SAFER-U реалізує консорціум, який складається з трьох організацій з двох країн: міжнародного офісу Управління цивільної авіації Великої Британії, Агентства з безпеки польотів та авіаційної безпеки Іспанії та Міжнародного та іберо-американського фонду державного управління та громадської політики.

Довідково:

Міжнародний офіс Управління цивільної авіації Великої Британії (CAAi) − підрозділ технічного співробітництва Управління цивільної авіації Великої Британії, очолює консорціум. СААі засновано в 2007 році для того, щоб допомоги авіаційним організаціям розробляти та впроваджувати найкращі зразки законодавчих ініціатив та відповідати міжнародним стандартам.

Агентство з безпеки польотів та авіаційної безпеки (AESA) –авіаційне агентство Іспанії, яке здійснює нагляд за дотриманням стандартів цивільної авіації в країні і забезпечує технічне співробітництво з третіми країнами для сприяння та вдосконалення безпеки польотів, авіаційної безпеки та конкурентоспроможності авіаційного сектору.

Міжнародний та іберо-американський фонд державного управління та громадської політики (FIIAPP) − державна організація, що входить до системи міжнародного співробітництва Іспанії. Її мета – вдосконалення інституційної структури та функціонування державної системи за допомогою проектів, які сприяють обміну досвідом між адміністраціями.

Нагадаємо, якісний переклад законодавства ЄС для кращого впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням. 

Рубрика: