Відбулося п’яте засідання Кластера 5 Комітету асоціації між Україною та ЄС

2 червня відбулась онлайн-зустріч п’ятого засідання Кластера 5 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. 

Українську делегацію очолив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка. Делегацію ЄС очолила заступниця керівника підрозділу стратегії та інструментів європейської політики сусідства Європейської служби зовнішніх справ Беатріс Сальвадор Гарсіа. Представники від України та ЄС розглянули прогрес виконання Угоди про асоціацію. Вони також обговорили останні напрацювання у сфері сільськогосподарської політики України, включаючи земельну реформу; підтримку фермерських господарств та розвиток підприємництва на селі, органічного виробництва та сільського туризму; приведення законодавства України у сфері сільського господарства до норм ЄС.

Українська сторона ознайомила європейських колег із прогресом у реалізації Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року, станом розроблення Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, функціонуванням Державного фонду регіонального розвитку, а також застосуванням підходу смарт-спеціалізації в Україні.

За результатами засідання сторони домовились продовжити співпрацю щодо:

  • сільського господарства та розвитку сільських територій;

  • оновлення Аграрного діалогу між Україною та ЄС;

  • оновлення спільної рибогосподарської політики.

Також було домовлено продовжити співробітництво у рамках Східного партнерства, Стратегії ЄС для Дунайського регіону, з питань Чорного моря та інших програм прикордонного та територіального співробітництва.