Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина та Митрополит Епіфаній обговорили важливість запобігання та протидії домашньому насильству та інші питання

Відбулася надзвичайно важлива зустріч Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України з Предстоятелем Православної Церкви України Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм.

Під час зустрічі йшлося про низку найважливіших питань, які турбують українське суспільство.

«Православна Церква України постійно опікується благодійними і соціальними питаннями, зокрема й запобіганням та протидією домашньому насильству. Разом з міжнародними організаціями, підтримкою країн-партнерів ми працюємо над відкриттям центрів для людей, які опинилися у скрутній ситуації, щоби вони мали змогу отримати необхідну допомогу й підтримку», – зазначив Митрополит Епіфаній під час зустрічі.

Зі свого боку Ольга Стефанішина наголосила, що питання запобіганню та протидії домашньому насильству є одним з ключових пріоритетів її роботи на посаді Віцепрем’єрки.

«Я поставила завдання створити єдиний європейський стандарт для притулків, куди можуть звернутися потерпілі від домашнього насильства. Це має бути комплексна допомога, яка включає фізичний захист від кривдника, а також допомогу соціальних працівників, психологічну допомогу. Ми також працюємо над розширенням мережі так званих кризових кімнат для таких випадків. В кожному регіоні, де я побувала я піднімаю питання про сприяння місцевої влади у питанні розбудови таких притулків та кризових кімнат», – зазначила Ольга Стефанішина.

Учасники зустрічі погодилися, що спільні зусилля у цьому напрямку є надзвичайно важливими для ефективної допомоги потерпілим від домашнього насильства та домовилися напрацювати низку спільних ініціатив у цьому напрямку.

Під час зустрічі обговорили й інші важливі питання порядку денного. Зокрема, пандемію коронавірусу, її наслідки для України та світу, а також питання вакцинації, яка є надзвичайно важливим питанням порядку денного не лише Уряду України, але і діалогу Україна-ЄС.

«Питання вакцинації – це питання життя і здоров’я людей, тож його вагомість важко переоцінити. Щеплення не суперечить нашим переконанням й не заборонені релігійними приписами. Однак відповідальність за саму медичну процедуру та якість вакцини лежить на системі охорони здоров‘я та державі, адже це є в їхній компетенції», – зазначив з цього приводу Митрополит Епіфаній.

«Один із найважливіших треків взаємодії з європейськими колегами є отримання вакцини у рамках ініціативи COVAX. Тому надзвичайно важливим питанням є правдиве інформування громадян України про взаємодію з ЄС у цьому напрямі. Сьогодні в нашій країні є багато міфів та дезінформації про вакцинацію, відтак відвертий діалог слід невідкладно проводити в усіх можливих колах», – наголосила Віцепрем'єрка.

За підсумками зустрічі домовилися продовжувати взаємодію, зокрема і в питаннях комунікації обговорених питань.