В Ужгороді за грантові кошти покращать логістичну інфраструктуру

Ужгород отримає грант з європейських фондів на вирішення проблеми синхронізації автомобільного, велосипедного та пішохідного руху в місті. 

Так, завдяки співпраці з Агентством сталого розвитку Карпатського регіону "ФОРЗА" Ужгородська міська рада отримала можливість розширити співробітництво у межах проекту "SUMCITYNET: міста за покращення доступності і кліматично-сталу міську мобільність" та реалізувати спільний грантовий проект у партнерстві з Агенцією регіонального розвитку міста Жешув (Польща), неурядовою організацією "Білоруське транспортне об’єднання" та виконавчим комітетом міської ради Пінська (Білорусь).

Загальний бюджет проекту - 518,3 тисяч євро. Грантовий проект сприятиме розробці в Ужгороді Плану сталої міської мобільності. Це сучасний документ, яким користується багато міст країн Євросоюзу. Мета – рівномірне розподілення міського простору між автомобілістами, велосипедистами й пішоходами. 
У межах проекту в Ужгороді встановлять 7 інформаційно-туристичних панелей, зроблять реконструкцію дорожніх перетинів з додатковим мощенням для людей з вадами зору, тротуарні виїмки для людей з труднощами рухливості, буде збудовано дві криті велосипедні стоянки та 5 парклетів, встановлять 27 камер відеонагляду.
Проект фінансується з фондів Програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2014-2020".

"Варто зазначити, що це перший проект Ужгорода з білоруськими партнерами, раніше були тільки двосторонні грантові проекти українсько-польського партнерства", – повідомили в Ужгородській міськраді.

Партнерську угоду підписали Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, директор Центру європейських проектів у Варшаві Лешек Буллєр, голова ГО "ФОРЗА" Леся Лойко, менеджер програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2014-2020" Лоліта Гедо, менеджер Програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна" (Львів) Василь Хім’як. 

Раніше повідомлялося, що міста Луцьк та Холм (Республіка Польща) отримають від Європейського Союзу грант на покращення дорожньої інфраструктури. Проект реалізують в межах Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.