В Україні запускають проєкт щодо утилізації тари від засобів захисту рослин

Європейська Бізнес Асоціація (ЕВА) оголошує про старт проєкту «Відповідальне поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин». Проєкт покликаний знизити ризики забруднення довкілля та негативного впливу на здоров’я людини, адже хімічні речовини, які входять до складу пестицидів і агрохімікатів, можуть бути небезпечними для здоров’я людини. Вони осідають на стінках порожньої тари з-під засобів захисту рослин.

Про це повідомляє EBA.

Так, цей проєкт об’єднає світових виробників, аби запровадити європейський механізм утилізації в Україні. Йдеться про впровадження Директиви 2008/98/ЄС від 19 листопада 2008 року про відходи. 

Його реалізація дозволить: 

  • збільшити обсяги збору та переробки тари з-під засобів захисту рослин,

  • проаналізувати логістичні маршрути для оптимізації процесу збору, 

  • налагодити комунікацію між усіма суб’єктами, 

  • підвищити ефективність поводження з такою тарою. 

В межах проєкту планується запуск онлайн-платформи, яка дозволить налагодити та оптимізувати процеси комунікації між учасниками ринку та відстежувати «життєвий цикл» тари від моменту використання препарату та переведення тари у категорію відходів до моменту її переробки або утилізації. 

Саме через веб-майданчик кінцеві споживачі (агрохолдинги, фермерські господарства та інші) зможуть сформувати онлайн заявку на збір тари з-під засобів захисту рослин, а ліцензіат (компанія, яка має чинну ліцензію та реальні потужності для здійснення операцій із небезпечними відходами) опрацювати таку заявку та виконати відповідні дії із збирання, перевезення, зберігання, перероблення та утилізації використаної тари з-під засобів захисту рослин.  

У проєкті братимуть участь ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА».