В Україні запроваджується європейська процедура державного моніторингу вод

19 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод” №758, що покликаний допомогти в отриманні більш широкої інформації про стан вод в Україні та відповідає директивам ЄС.

Порядок був розроблений за допомогою двох проектів, що були профінансовані ЄС: "Підтримка України в наближенні законодавства ЄС у сфері захисту навколишнього середовища" (APENA) та "Удосконалення екологічного моніторингу в Чорному морі" (EMBLAS).

Керівник відділу програм допомоги "Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище" Представництва ЄС в Україні Йоганнес Баур зазначив, що ухвалення цієї постанов Урядом - це вагомий крок на шляху впровадження стандартів ЄС у сфері забезпечення якості води та управління водними ресурсами. “Його виконання буде вимагати не тільки певних організаційних зусиль, а й сучасного обладнання, фінансування і навчання фахівців. Саме тому ЄС буде продовжувати надавати підтримку в даній сфері", - повідомив він.

Нова система моніторингу наземних, підземних і морських вод почне працювати з 1 січня 2019 року. Завдяки новому моніторингу будуть отримані дані, необхідні для розробки планів управління річковими басейнами і морської стратегії.

Джерело: EUWIplusEAST Project

Довідково:

Проект APENA допомагає з реалізацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері захисту довкілля. У рамках одного з його компонентів здійснюється надання консультацій щодо впровадження шести директив ЄС у сфері якості води та управління водними ресурсами в Україні.

Проект EMBLAS допомагає Україні більш ефективно захищати екологію Чорного моря. У рамках проекту проводяться тренінгові заходи для експертів щодо практик ЄС з моніторингу та обробки даних, а також проводяться експедиції у відкритому морі з використанням сучасних технологій.