В Україні розпочали реєстрацію першого продукту із захищеним географічним зазначенням походження

В Україні зареєстрували перший продукт  із захищеним географічним зазначенням походження.  

Як повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики і продовольства, 19 грудня до відомства подано заявку на реєстрацію географічного зазначення “ГУЦУЛЬСЬКА ОВЕЧА БРИНДЗЯ”, яка в майбутньому стане підставою для охорони цього зазначення і в Євросоюзі.

Реєстрація продукту стала результатом спільної роботи фахівців Мінагрополітики, Мінекономіки та проекту технічної підтримки ЄС “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні” в межах виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Зокрема, проведено ґрунтовну роботу щодо виявлення перспективних географічних зазначень України, які б відповідали всім європейським вимогам.

“Продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов’язані з їх походженням з певного регіону, відображають неповторні традиції, культурну спадщину та історію України. Така продукція забезпечить перспективи не лише для розвитку локального виробництва, а і для ефективної роботи на зовнішніх ринках, збільшення експортного потенціалу та впізнаваності України як виробника харчової продукції світового рівня”, - зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Вона додала, що запровадження системи географічних зазначень має низку переваг, серед яких – гарантування якості і безпечності продукції, уникнення фальсифікації та підробок, покращення організації процесу виробництва, розвиток кооперації, створення нових робочих місць, розвиток сільських територій та популяризація зеленого туризму.

Як повідомлялося раніше, Україна звернулася до Єврокомісії щодо вичерпного переліку завдань для початку перемовин про укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (Угода ACAA). Така угода може бути укладена як додаток до положень Угоди про Зону вільної торгівлі.