В Одеській області за кошти ЄС створять туристичний гастромаршрут

“Дороги вина та смаку" - перший в Україні проект еногастрономічного туризму, робота над яким триває нині в Одеській області в межах проекту ЄС «Підтримка системи географічних зазначень в Україні». Проект “Дороги вина та смаку" передбачає, що на Бессарабії найближчим часом буде створено туристичний гастромаршрут "Болград - Криничне - Ізмаїл - Вилкове", який будуть тестувати протягом двох років.

Саверіо Савіо, керівник проекту Єврокомісії, планує в разі успіху розгортати проект і в інших регіонах країни, а в перспективі створити Національну карту доріг вина і смаку України.

Важливим завданням "Доріг вина та смаку" є інтеграція України до загальноєвропейської системи географічних зазначень, ухвалення якої захистить українських виноробів та сироварів від можливих санкцій. Реалізація проекту також сприятиме збільшенню туристичних потоків до сільських територій, підвищенню попиту на місцеву продукцію та збереженню гастрономічної спадщини України.

Довідково

Проект ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" допомагає Україні створити дієву систему географічних зазначень у відповідності до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Проект співпрацює з державними установами, виробниками, бізнес-асоціаціями, об’єднаннями споживачів, туроператорами, недержавними громадськими організаціями та всіма іншими зацікавленими сторонами з бажанням вдосконалити систему географічних зазначень в Україні.

18 березня в Одесі проект Єврокомісії "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" і Національна туристична організація України підписали меморандум про співпрацю, що передбачає розробку Національної системи Гастрономічних доріг та створення інформаційного ресурсу www.winetasteroutes.ua.

Публікацію підготовлено за матеріалами Українського бізнес ресурсу. Оригінал читайте за посиланням.

Рубрика: