Уряд забезпечив безперервний процес реалізації програми ЄІБ для відновлення України

"Ми забезпечили безперервний процес реалізації проектів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, які впроваджуються за підтримки Європейського інвестиційного банку. Тепер попередню оплату робіт і послуг для нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення можна здійснювати не лише в рамках поточного бюджетного періоду. Ми скасували відповідні обмеження". Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи схвалення відповідної урядової постанови.

Загальна сума коштів Надзвичайної кредитної програми, - 200 млн євро. Перші два транші Програми направлені на розбудову інфраструктури у п’яти регіонах (підконтрольних районах Донецької та Луганської областей, а також Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях). Зокрема, на відновлення та ремонт шкіл, дитячих садочків, лікарень, реабілітаційних центрів; забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, відновлення систем постачання електроенергії, тепла та води.

"Зараз звертаємось до ЄІБ, щоб розширити у Програмі перелік областей і додати ті, де велика кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В першу чергу для реалізації проектів із забезпечення житлом ВПО та підтримки соціальної інфраструктури – медичних та освітніх закладів"- зазначив Геннадій Зубко.

 

Рубрика: