Уряд схвалив законопроект про приєднання до Конвенції про Європейський інститут лісу

23 січня Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону “Про приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу” (ЕFI).

Відповідно до Конвенції ЕFI, членство в організації набувається на рівні держави. Натомість наукові установи тієї чи іншої країни можуть набути статус асоційованих членів (організації ЄС) або афілійованих членів (організації поза межами ЄC).

Нині до складу ЕFI входять 26 країн ЄС. Крім того, 115 організацій набули статус асоційованих або афілійованих членів у 36 країнах. Серед них є 2 українські наукові та освітні установи. Загалом ЕFI має 5 регіональних офісів та 3 проектні центри.

Ухвалення законопроекту у Верховній Раді дозволить Україні приєднатися до Конвенції про Європейський інститут лісу. Надалі це сприятиме мобілізації науково-дослідного потенціалу та ефективному об'єднанню наявних ресурсів багатьох європейських країн у галузі лісових наукових досліджень та передових методів і технологій лісоуправління. Дослідження складають наукову основу для підтримки лісової політики на європейському, регіональному та національному рівнях.

Нагадаємо, з січня 2019 року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо­ та пилопродукції.

Підготовлено за матеріалами Державного агенства лісових ресурсів України. Оригінал статті читайте за посиланням.