Уряд схвалив проекти угод з технічної допомоги ЄС Україні на 167 мільйонів євро

12 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив проекти низки Угод щодо надання технічної допомоги Європейського Союзу нашій країні на 167 мільйонів євро.

Про це повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Зокрема, Уряд ухвалив Угоду про фінансування “Програми розширення контактів між людьми: Дім Європи” між Україною та Європейською комісією терміном на 8 років. Бюджет заходу становить 18 мільйонів євро. Програма залучення технічної допомоги з боку ЄС сприятиме налагодженню контактів, професійних зв’язків і культурного обміну між громадянами країн ЄС та України.

В межах Угоди ЄС надаватиме технічну допомогу за напрямом професійного обміну. Йдеться про короткострокові професійні стажування у країнах-членах ЄС. Також кошти спрямують на підтримку програмного та інформаційного центру “Дім Європи”. Крім того, планується створити спеціальне вікно для розширення можливостей для участі України в програмі Erasmus+. Програма також передбачає відшкодування половини суми внесків України до програми “Креативна Європа” на 2018-2020 роки.

Крім того, Кабмін схвалив Угоду про фінансування “Програми підтримки енергоефективності в Україні - EE4U-II”. Вона продовжить Програму підтримки енергоефективності в Україні - EE4U, яка набула чинності 18 квітня 2018 року. Передбачається залучення фінансування ЄС для підвищення енергозбереження та ефективного використання енергоресурсів і зниження рівня викиду парникових газів в Україні. Загальний бюджет програми - 54 млн євро.

Наступний ухвалений проект угоди - Угода про фінансування Програми технічного співробітництва 2018 року. Вона передбачає залучення фінансування з боку ЄС для підтримки України в імплементації Угоди про асоціацію/Поглибленої та всебічної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Бюджет передбаченої Угодою програми - 37 мільйонів євро.

"Завданнями Угоди визначено:

  • надання технічної допомоги українським органам влади в імплементації норм законодавства ЄС в українському законодавстві у пріоритетних напрямах: навколишнє середовище, транспорт, енергетика, санітарний та фітосанітарний контроль, стандартизація, бухгалтерський облік, електронна комунікація, кібербезпека,
  • підтримка державних інституцій та інститутів громадянського суспільства в Україні в сфері захисту громадянських прав,
  • забезпечення участі українських організацій в програмі Горизонт 2020", - зазначили в Мінекономіки. 

Також Кабінет Міністрів ухвалив проект Угоди про фінансування заходу “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”. Йдеться про залучення фінансування ЄС на реформування та модернізацію системи професійно-технічної освіти в Україні. Загальний бюджет передбаченої Угодою програми з підтримки освітніх проектів - 58 мільйонів євро.

Підготовлено за матеріалами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Оригінал статті читайте за посиланням. 

Рубрика: