Уряд розширив можливості електронного урядування в сфері реєстрації бізнесу

27 березня Кабінет Міністрів України схвалив комплексну Постанову щодо полегшення умов ведення бізнесу та підвищення позицій держави в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу  "Doing Business".

Про це повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Документ, зокрема визначає норми, які дозволяють засновникам товариств з обмеженою відповідальністю обирати для себе варіанти статуту в електронній формі. Також постанова дає можливість замовникам будівництва швидше і дешевше реєструвати декларації про готовність будівництва за допомогою електронного кабінету.

“Одне із наших ключових завдань в сфері поліпшення бізнес-клімату — максимально зменшити кількість безпосередніх контактів між бізнесом та чиновниками. Саме для цього ми щоразу розширюємо можливості електронного урядування в сфері реєстрації та отримання бізнесом дозволів та інших документів” — зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.  

Також  спростив процедуру приведення статутів існуючих ТОВ у відповідності до Закону "Про товариства з обмеженою відповідальністю". “Відповідно до ухвалених в постанові змін, засновники ТОВ зможуть в електронній формі обирати той варіант статуту, який їм більше підходить. Сама процедура реєстрації ТОВ буде максимально прискорена”, — пояснили в МЕРТ.

Крім того, Кабмін дозволив банківським установам отримувати з державних реєстрів інформацію про осіб, які звертаються за кредитами. У результаті дії Постанови урядовці очікують зменшення вартості кредитів, адже відсутність доступу до реєстрів ускладнювала прогнозування щодо спроможності потенційних позичальніиків повернути кредит. А це, своєю чергою, підвищувало ризиковість здійснення банківських операцій по кредитах, призводило до накопичення проблемних кредитів та збільшувало вартість грошей для клієнтів.

Серед іншого, ухвалена Постанова визначає єдиний порядок присвоєння поштових адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна. До цього часу в законодавстві була відсутня чітко визначена процедура надання адрес готовим об’єктам будівництва. Цим займались органи місцевої влади на власний розсуд, що часто призводило до зловживань і штучного затягування процедури.

Також Уряд спростив реєстрацію декларацій про готовність об’єктів будівництва до експлуатації через розширення функціоналу електронного кабінету працівників державного архітектурно-будівельного контролю, а також визначення статусу електронного сервісу, як електронного кабінету замовника. "Це рішення стимулюватиме замовників будівництва більше використовувати можливості електронного урядування в сфері реєстрації об’єктів нерухомості і зменшити їх особисту взаємодію з органами державного архітектурно-будівельного контролю", — зазначили в МЕРТ.  

Крім того, Кабмін привів у відповідність до вимог Митного кодексу (виключення контролю баластних вод) процедури здійснення екологічного контролю скидання вод, які містять забруднюючі речовини, під час перебування суден у внутрішніх морських водах чи територіальному морі. Водночас Уряд спростив процедуру імпорту автомобільних запчастин. У Мінекономрозвитку зазначили, що таке рішенення призведе до зменшення адміністративного тиску на підприємства-імпортери цієї продукції. “До цього часу імпорт автомобільних запчастин був ускладнений необхідністю отримання сертифікатів типу і якості виключно від уповноважених органів в Україні. Це у свою чергу суперечило умовам міжнародних договорів між Україною та ЄС, зокрема, Угоди про асоціацію. Завдяки ухваленій постанові підприємства-імпортери зможуть імпортувати автозапчастин до України, маючи сертифікати типу і якості автозапчастин країн видані в країнах ЄС”, — наголосили в МЕРТ.

Нагадаємо, Уряд скасував низку регуляторних вимог щодо управління якістю продукції та послуг

Підготовлено за матеріалами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Оригінал статті читайте за посиланням.