Уряд підтримав подання заявки Україною на головування у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону

Уряд підтримав подання заявки України на головування у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. Період головування: з листопада 2021 року по листопад 2022. Відповідне рішення було прийнято під час засідання Кабінету Міністрів України за поданням Міністерства розвитку громад і територій України та ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

«Як головуюча країна, Україна відповідатиме за порядок денний Стратегії ЄС для Дунайського регіону. Обрані нею пріоритетні напрямки дозволять посилити співробітництво з іншими країнами-учасницями Стратегії. Для України це важливий крок, який наочно підтвердить лідерство та відкриє нові перспективи» – резюмувала Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

Крім заявки на  головування у Стратегії, Україна має підготувати і подати річну програму головування.

«Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону – це один з прикладів ефективності  партнерського підходу до розвитку важливого макрорегіону. Для нашої країни подальша її імплементація – є одним з пріоритетних напрямків роботи, який сприятиме розвитку євроінтеграційного процесу на новому рівні та значно покращить наші відносини з країнами ЄС», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов

Довідково:

Країни-учасниці Стратегії пов’язані географічним простором – Дунайським регіоном, що має спільні проблеми та виклики на шляху його сталого розвитку. Українська частина Дунайського регіону охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.

Впровадження Стратегії сприяє виконанню Україною своїх зобов’язань, визначених Угодою про асоціацію між нашою країною та ЄС. Зокрема виконанню міжнародних зобов’язань, взятих державами-членами ЄС та Україною у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження живих водних ресурсів.