"Укрзалізниця" запустить потяги до Німеччини та Словаччини

У 2019 році Міністерство інфраструктури планує запустити потяги з України в Німеччину і Словаччину.

Про це під час прес-коференції у Мінінфраструктури повідомив очільник відомства Володимир Омелян. 

"Ми плануємо запустити поїзди до Берліна і Кошице в цьому році. Ми продовжуємо свою політику розширення транспортного сполучення з ЄС", - повідомив він.

Пізніше під час брифінгу голова правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов підтвердив, що мова йде про запуск маршрутів Київ-Берлін та Мукачево-Кошице.

Раніше в Міністерстві заявляли про такі наміри, проте точних дат не називали. Вибір останнього міста не випадковий. Справа в тому, що в Мукачеві протягнуті колії європейського стандарту.

"Таким чином, маючи зручне сполучення з багатьма українськими містами і країнами ЄС, у Мукачеві є всі можливості стати великим залізничним хабом. І не тільки пасажирським", - сказав Володимир Омелян.

Комбінована колія (1520 мм + 1435 мм), не дотягує до станції Мукачево всього 300 м, в цьому місці "Укрзалізниця" планує побудувати залізничну платформу, яка дозволить відправляти пасажирські поїзди по колії європейського стандарту в Угорщину (Захонь, Будапешт), Словаччину (Кошице, Братиславу ) і Румунію (Сату-Маре).

31 січня в Міністерстві інфраструктури України відбулась прес-конференція, під час якої Міністр інфраструктури Володимир Омелян представив плани автодорожньої, залізничної, морської та поштової галузей на 2019 рік.

Раніше повідомлялося, що італійська лоукост-авіакомпанія Ernest Airlines  з 12 березня відкриває рейси з Харкова до Мілана і Риму.