«Укргазвидобування» отримає 51,85 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку на газовидобуток та енергоефективність

Акціонерне товариство «Укргазвидобування» отримає від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) кредит під державну гарантію на суму 51,85 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Ці кошти дозволять «Укргазвидобуванню» збільшити ефективність видобутку природного газу та впровадити передовий досвід з підвищення енергоефективності. 

Перший транш кредиту обсягом 36,4 млн євро залучається на 9 років та другий транш в розмірі 15,45 млн євро – на 15 років – з 3-річним пільговим періодом. Відсоткова ставка  – плаваюча (6 місячний EURIBOR+1% річних); комісія за зобов’язання – 0,5 % річних; одноразова комісія за відкриття кредиту – 1 %.

Зокрема, гроші будуть використані на купівлю верстатів капітального ремонту свердловин, а також на заходи з підвищення енергоефективності електростанції Локачі (Волинська область).

Довідково

31 липня Міністерство фінансів України підписало відповідні договори в рамках проєкту «Закупівля верстатів КРС та покращення енергоефективності АТ «Укргазвидобування». Підписали договір гарантії між Україною та ЄБРР, кредитну угоду між «Укргазвидобування» та ЄБРР і проєктну угоду між «Нафтогазом» та ЄБРР.