Україна закликає Євросоюз запровадити нові санкції проти РФ через агресивні дії в Азовському морі

Україна закликає Європейський Союз та держави-члени відреагувати на використання сили Російською Федерацією у Керченській протоці запровадженням нових санкцій.

Про це у своєму Твіттері повідомив представник України в ЄС Микола Точицький.

"Росія атакує Україну і підіймає нову хвилю військової агресії проти нашої держави в Керченській протоці та Азовському морі. Захоплені три українські кораблі. Шість українських військовослужбовців поранені. ЄС має діяти рішуче і різко", -  написав Посол.

Він закликав Верховного  представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріку Могеріні порушити це питання на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС цього понеділка.

Микола Точицький  також додав, що Україна закликає ЄС і держави-члени рішуче реагувати на використання Росією військової сили в Азовському морі.

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира "Яни Капу", внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрну огорожу, втрачено рятувальний плот. 

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує запровадження воєнного стану через напад РФ на українські кораблі у районі Керченської протоки.