Україна вийшла з трьох угод щодо економічної співпраці в межах СНД

23 січня Кабінет Міністрів України припинив дію трьох угод щодо економічної співпраці в межах Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Про це повідомили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі  України.

Зокрема, Уряд припинив Угоду про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності — міжнародний договір передбачає проведення консультацій між країнами СНД щодо встановлення контактів і проведення переговорів про членство в інших міжнародних економічних і фінансових організаціях. Крім того, низка положень документу суперечать зобов’язанням України в межах Угоди про асоціацію з ЄС та членства у Світовій організації торгівлі (СОТ).

“Для подолання цієї суперечності дія зазначеної Угоди припинена для України”, — зазначили в МЕРТ.

Також для України відтепер припинена дія Угоди про міждержавний обмін економічною інформацією та Угоди про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності. Обидва документи передбачають налагодження обміну між країнами-учасниками СНД актуальною економічною інформацією, статистичними показниками соціально-економічного становища, ініційованих урядами країн економічних перетворень, міжнародної торгівлі тощо.    

“В сучасних реаліях ці угоди вже втратили своє практичне значення та не застосовуються, оскільки вся необхідна і потенційно корисна економічна інформація у повному обсязі розміщена у відкритому доступі на офіційних сайтах органів виконавчої влади України та відповідних міжнародних організацій, членом яких є Україна”, — підкреслили в МЕРТ.

Відповідно до рішення Уряду України, Міністерство закордонних справ України має повідомити Виконавчий комітет СНД про припинення дії цих трьох Угод для України. 

Нагадаємо, 1 січня 2019 року в Україні втратили чинність понад 90% ДСТУ Радянського Союзу, розроблених до 1992 року.

Підготовлено за матеріалами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Оригінал статті читайте за посиланням.