​​Україна та Європейський Союз об‘єднають зусилля у боротьбі з пандемією COVID-19

​​Україна та Європейський Союз об‘єднають зусилля у боротьбі з пандемією COVID-19 та її негативними наслідками.

Про це домовились Прем’єр-міністр Денис Шмигаль з послом Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Ми цінуємо готовність ЄС допомогти Україні у подоланні наслідків від COVID-19, незважаючи на надзвичайно складну епідемічну ситуацію у державах-членах ЄС», – сказав очільник Уряду.

За словами Дениса Шмигаля, перший пакет допомоги у розмірі 80 млн євро дасть змогу підтримати українську систему охорони здоров’я та економіку, зокрема, малі і середні підприємства, які найбільше постраждали від пандемії коронавірусу.

Зі свого боку, Україна також готова підтримати ЄС. За словами Прем'єр-міністра, це питання вже узгоджене з Президентом Володимиром Зеленським. Україна – один з найбільших світових виробників медичного спирту. Зараз наші заводи працюють на повну потужність, і коли буде забезпечено внутрішній ринок, ми готові надавати цей ресурс для допомоги іншим країнам.

Посол Європейського Союзу в Україні зі свого боку відзначив, що Уряд своєчасно та ефективно діє на упередження поширення пандемії. Під час зустрічі також йшлося про те, що Україні та ЄС потрібно об'єднати координацію гуманітарної і міжнародної технічної допомоги. Зокрема, на базі Комісії з техногенної безпеки буде створено організаційний Штаб, який визначить алгоритм подальшої роботи з нашими міжнародними партнерами. Крім того, співпраця діятиме у напрямку допомоги підтримки регіонів в частині фінансування деяких заходів у боротьбі з COVID-19.

«Запевнив наших європейських партнерів, що Уряд України буде продовжувати реформи. Вдячний Європейському Союзу за політичну підтримку», – відзначив Денис Шмигаль.

Рубрика: