Україна та Угорщина планують реалізувати низку спільних інфраструктурних проєктів

 

Спільні інфраструктурні проєкти будуть спрямовані на покращення прикордонної транспортної інфраструктури. Зокрема планується будівництво об’їзної автомобільної дороги в м. Берегово та с. Астей до пункту пропуску «Лужанка» та мостовий перехід в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Захонь – Чоп».

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури. 

 

 

Лібералізацію умов виконання автомобільних перевезень між Україною та Угорщиною та реалізацію спільних інфраструктурних проєктів обговорили Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та Державний секретар з питань транспорту Міністерства інновацій технологій Угорщини Ласло Мошоці.

Владислав Криклій відзначив важливість для розвитку українсько-угорського транспортного діалогу зустрічі Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби з Міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, яка відбулася 7 лютого 2020 року в Києві.

«Розвиток співробітництва між Україною та Угорщиною має позитивну динаміку. Українська сторона розробила проєкт Протоколу про внесення змін до діючої двосторонньої угоди про міжнародне автомобільне сполучення, яким передбачається лібералізація двосторонніх  та транзитних вантажних перевезень та нерегулярних пасажирських перевезень. Треба також відповідати вимогам часу – робити транспортні коридори цифровими, а це означає, що паперові дозволи на перевезення мають бути замінені зручними електронними сервісами», - наголосив Владислав Криклій.

Очільник Міністерства також повідомив, що наразі опрацьовується реалізація спільних проєктів, спрямованих на покращення прикордонної транспортної інфраструктури, зокрема будівництво об’їзної автомобільної дороги м. Берегово та с. Астей до МАПП «Лужанка» та мостовий перехід в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Захонь – Чоп».

«Україна та Угорщина є важливими учасниками «Ініціативи трьох морів». І розвиток транспортного сполучення між нашими країнами сприятиме реалізації транскордонних стратегічних проектів із міжнародної логістики по осях Схід-Захід та Північ-Південь», - підкреслив Міністр інфраструктури України. 

Міністр інновацій та технологій Угорщини Ласло Мошоці відзначив динамічний розвиток співпраці між Угорщиною та Україною у галузі транспортної інфраструктури та зазначив важливість поєднання транспортних коридорів обох країн.

Нагадаємо, співробітництво між Україною та Литвою у сфері транспортної інфраструктури продовжує успішно розвиватися. Обсяги перевезень контейнерів поїздом «Вікінг» у січні 2020 року збільшились на 21%, ведеться робота з організації перевезень контейнерів поїздом «Containerships train» у сполученні Литва – Білорусь – Україна.