Україна та Польща спільно розроблять нову систему ППО

Польська компанія WB Electronics і український державний концерн  "Укроборонпром" планують спільно розробити нову ракетну систему протиповітряної оборони (ППО) середньої дальності.

Як інформує військове онлайн-видання Defence Blog, більшість елементів, необхідних для ППО, уже створили.

Як зазначив представник польської компанії Роман Мушал, в основі проекту використають українські керовані ракети середньої дальності Р-27 класу "повітря-повітря". При цьому більшість необхідних елементів вже створено, а саме двигун і самонавідні головки. Також готове і паливо.

За прогнозами експерта, час необхідний для розгортання виробництва в Польщі складає близько трьох років.

Нову установку протиповітряної оборони використовуватимуть для захисту важливих будівель і об'єктів, а також сухопутних військ від всіх типів літаків, вертольотів, крилатих ракет, керованої зброї, ракет класу "земля-повітря", протикорабельних ракет і великокаліберних ракет.

Дальність дії нової ППО складе до 30 км для ракети з інфрачервоним наведенням, 25 км для ракети з радіолокаційним наведенням і близько 110 км для пасивної радіолокації версії. Система буде оснащена установкою вертикального пуску. Також її встановлять на польському вантажівці Jelcz 662D.

Довідково:

Авіаційна ракета Р-27 серійно виготовляється в Україні на ДАКХ "Артем", що входить до складу ДК "Укроборонпром", і постачається у Польщу для оснащення винищувачів МіГ-29.

Варто зазначити, що ДК "Укроборонпром" вже деякий час намагається розробити на базі ракет Р-27 комплекс ЗРК й декілька разів представляв його окремі компоненти. Також цікавим є той факт, що зенітні ракети Р-27 дійсно здатні запускатися з землі й вражати повітряні цілі (навіть не модернізовані). Це було практично доведено під час бойових дій у Ємені, де місцеві військові угрупування хуситів запускали такі ракети з кустарних установок з направляючими, встановленими на невеликі вантажівки, по бойових літаках "Саудівської коаліції".