Україна отримає від Євросоюзу 37 млн євро на реалізацію Угоди про асоціацію та підтримку демократії

Кабінет міністрів України та Європейська комісія підписали Угоду про фінансування Програми технічного співробітництва 2018 року, в межах якої Євросоюз виділить 37 млн євро для реалізації Угоди про асоціацію з ЄС і для допомоги українським установам у зміцненні поваги до демократичних принципів, прав людини та основних свобод.

Відповідний документ було підписано на полях п’ятого засідання Ради асоціації Україна-ЄС, яке відбувається у понеділок, 17 грудня, у Брюсселі, передає “Європейська правда”.

Як повідомляється, допомога ЄС надаватиметься за трьома напрямками.

Зокрема, кошти спрямують на зміцнення інституційної спроможності українських органів влади імплементувати законодавчі норми ЄС в українське законодавство та забезпечити виконання положень Угоди про асоціацію у таких напрямках: довкілля, транспорт, енергетика, санітарний та фітосанітарний контроль, бухгалтерський облік, стандартизація, електронна комунікація, кібербезпека.

Виділені кошти також спрямують на удосконалення правової бази та підвищення спроможності українських органів державної влади та неурядових суб’єктів ефективно сприяти дотриманню прав людини та основних свобод в Україні.

Третім напрямком, який вирішив підтримати Європейський Союз, є сприяння участі українських організацій у програмі ЄС "Горизонт 2020".

Раніше повідомлялося, що Європейський парламент ухвалив резолюцію про стан імплементації Угоди про асоціацію з Україною. Євродепутати дали позитивну оцінку прогресу визначених в Угоді про асоціацію Україна-ЄС реформ в умовах російської агресії, водночас вказали на сфери, де необхідно посилити зусилля.

 

 

 

Рубрика: