Україна на 34% виконала Угоду про асоціацію у сфері транспорту за підсумками 2020 р.

 

Загальний відсоток виконання Україною зобов’язань за Угодою про асоціацію у сфері транспорту зріс з 19% у 2019 році до 34% у 2020-му. Такі дані наводяться у системі «Пульс Угоди», повідомляє  Міністерство інфраструктури України.

Відповідні результати Міністр інфраструктури України Владислав Криклій представив під час робочої зустрічі з Послом Європейського Союзу, Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасом. 

Сторони обговорили стан імплементації законодавства ЄС у галузі транспорту, а також подальшу співпрацю за різними інфраструктурними напрямками. 

Міністр інфраструктури висловив сподівання, що підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та Європейським Союзом відбудеться найближчим часом, і Україна розраховує на підтримку ЄС у цьому питанні.

Владислав Криклій зазначив, що для України залишається актуальним включення внутрішніх водних шляхів України до регіональної мережі TEN-T. Це відкриває можливості для заохочення інвестицій МФО у розвиток річкової інфраструктури і Україна очікує на активну співпрацю за цим напрямком.

Крім цього, учасники зустрічі обговорили лібералізацію міжнародних автоперевезень між Україною та країнами ЄС. Владислав Криклій подякував за готовність європейської сторони до цього діалогу та запропонував створити окрему робочу групу з представниками ЄС для відпрацювання даного питання.