Україна — лідер за зближенням з ЄС з-поміж країн Східного Партнерства

Україну та Грузію визнали лідерами з-поміж шести країн Східного Партнерства за показниками демократичних реформ та євроінтеграції.

Про це повідомляє кореспондент DW, посилаючись на дані "Індексу "Східного партнерства-2017", який представив Форум громадянського суспільства "Східного партнерства" у Брюсселі.

Зокрема, Україна лідирує за показником зближення з ЄС (індекс 0,73). Друге місце у цьому вимірі посіла Вірменія (0,66), третє — Молдова (0,65), за ними йдуть Грузія (0,64), Азербайджан (0,56) та Білорусь (0,52).

"Цей вимір демонструє, наскільки демократія відповідає міжнародним стандартам, як впроваджуються норми ЄС і наскільки країн досягають цілей сталого розвитку. За двома першими аспектами Україна також лідирує. А ось у сталому розвитку вона на третьому місці після Азербайджану та Білорусі", — зазначили в DW.

Другий вимір оцінює зв’язки країн Східного Партнерства з ЄС (зв'язки між урядами, в економіці та серед громадян). 

"Тут на першому місці Грузія та Молдова — індекс 0,71. Далі йдуть Україна (0,66), Вірменія (0,50), Азербайджан (0,47) та Білорусь (0,45). При цьому Україна аж на четвертому місці за зв'язками між громадян", — повідомили в DW.

У виданні зазначили, що представники Форуму громадянського суспільства пояснюють це в першу чергу приблизно однаковою кількістю стипендій для студенських і наукових обмінів, яких Україна отримує майже стільки ж, скільки значно менші за кількістю населення Молдова та Грузія.

Довідково:

Східне партнерство – зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на шість східноєвропейських сусідів Євросоюзу – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну.

Ініціативу формально започатковано на Празькому установчому саміті Східного партнерства 7 травня 2009 р.

Східне партнерство передбачає можливість оновлення договірно-правової бази відносин ЄС зі східними сусідами шляхом заміни чинних угод про партнерство та співробітництво на угоди про асоціацію, створення поглиблених та всеохоплюючих зон вільної торгівлі (ЗВТ), лібералізацію візового режиму між ЄС та державами-партнерами тощо.

Нагадаємо, більшість громадян України підтримують вступ нашої країни до Європейського Союзу.

Підготовлено за матеріалами DW. Оригінал статті читайте за посиланням.