Україна імплементувала 61% європейського енергетичного законодавства

Згідно з оцінкою Енергетичного Співтовариства, Україна посіла друге місце у загальному рейтингу країн-учасниць Енергетичного Співтовариства за рівнем імплементації європейського законодавства із загальною оцінкою 61%, поступаючись лише Чорногорії з рівнем імплементації 69%.

Про це заявив директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач, презентуючи звіт щодо впровадження реформ в енергетичній галузі для Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

За словами директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства, впровадження європейського законодавства в газовій галузі Україна майже завершила. Ухвалення законів про ринок природного газу та про анбандлінг НАК «Нафтогаз Україна» стало ключовим у реформуванні газового сектору, однак Україна має звернути увагу на домінуюче становище «Нафтогазу» на оптовому та роздрібному ринку аби завершити цей процес на 100%.

На інтеграційному шляху до європейського електроенергетичного сектору, за висновками Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Україні необхідно: 

  • провести сертифікацію оператора системи передачі «Укренерго», 

  • змінити положення про суспільні обов’язки (PSO) та схему підтримки виробників альтернативної енергетики, 

  • переглянути роздрібні ціни для населення, 

  • переглянути обмеження на ринку електричної енергії, 

  • запровадити стандартні двосторонні контракти, 

  • забезпечити існування повноцінного ринку допоміжних послуг та балансуючого ринку.

Окремо Янез Копач наголосив на необхідності забезпечення незалежного статусу Регулятора (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг).