Україна, Грузія та Молдова висловили спільне бачення подальшого розвитку Східного партнерства у листі до ЄС

Міністри закордонних справ України, Грузії та Молдови направили Високому представнику Європейського Союзу, віцепрезиденту Європейської Комісії Жозепу Боррелю, комісару ЄС з питань сусідства і розширення Оліверу Варгеї та міністрам закордонних справ держав-членів ЄС лист про спільне стратегічне бачення подальшого розвитку Східного партнерства.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Дмитро Кулеба, Давід Залкаліані та Ауреліу Чокой переконані, що Східне партнерство має належним чином враховувати європейські прагнення України, Грузії та Молдови та запровадити амбітний підхід для поглиблення їхньої інтеграції з ЄС.

“Відкриття нових горизонтів співпраці для найбільш зацікавлених та відданих європейському вектору розвитку держав-партнерів сприятиме їх тіснішому політичному, економічному та секторальному зближенню з ЄС. Адаптація Східного партнерства до нових реалій та потреб його держав-учасниць необхідна для зміцнення трансформаційного потенціалу цієї ініціативи та стабільності у регіоні”, — наголосили міністри у спільному листі.

Україна, Грузія та Молдова окреслили свої пріоритети у рамках Східного партнерства, які включають інтеграцію до Внутрішнього ринку ЄС, зближення з ЄС у сферах транспорту, енергетики, цифрового ринку, зеленої економіки, охорони здоров’я та посилення безпекової співпраці. 

Міністри повідомили про намір посилити координацію з підготовки до саміту Східного партнерства у 2021 році та формування нового пакету його завдань та цілей.

Глави МЗС наголосили, що диференційований підхід України, Грузії та Молдови не заперечує відданості цілісності та інклюзивності Східного партнерства, визнання важливого стратегічного значення ініціативи для усіх шести держав-учасниць та регіону у цілому.

У листі підкреслюється, що досягнення трьох держав на євроінтеграційному шляху слугуватимуть орієнтиром для інших Східних партнерів.