У 2018 році "Горизонт 2020" профінансував на чверть більше проектів українських науковців

Протягом 2018 року кількість проектів за участі українських науковців, які отримали фінансування у межах рамкової програми Європейського Союзу “Горизонт 2020”, зросла на чверть.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України, посилаючись на дані Європейської Комісії.

Водночас у програмі з'явилося майже вдвічі більше проектів, які координують українські організації.

“Станом на листопад минулого року в основному списку "Горизонту 2020" було 90 прийнятих до фінансування проектів українських учасників на загальну суму 17,23 мільйонів євро. Зараз їх число становить 114 проектів на 20,84 мільйонів євро”, –  повідомили в МОН.

У відомстві зазначили, що торік українські організації координували у межах "Горизонту 2020" 9 проектів. Цього року їхня кількість зросла до 16. 

“Поки в Україні триває реформа системи управління та фінансування науки, міжнародні проекти – це гарна можливість для українських дослідників одержати кошти під власний проект, при цьому залишаючись в Україні ... Це стосується не тільки державних організацій, а й з приватного сектору”, – зауважила, зі свого боку, Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, з-поміж сотні українських організацій, які беруть участь у програмі "Горизонт 2020", 47 належать до приватного неприбуткового сектору. Також до програми долучилися 26 науково-дослідницьких організацій, 20 вищих навчальних закладів та 3 державні органи.

Найбільше проектів впроваджується за напрямками: “Дії Марії Складовської-Кюрі” (40), “Безпечна, чиста та ефективна енергетика” (12), “Розумний, екологічно чистий та інтегрований транспорт (8), “Клімат, навколишнє середовище, ефективне використання ресурсів і сировини” (8), “Європа у мінливому світі – інклюзивні, інноваційні та свідомі суспільства” (6), “Продовольча безпека; сталий розвиток сільського та лісового господарства; морські, приморські ресурси та внутрішні води (7) та “Науково-дослідницькі інфраструктури” (6).

Загалом з 2014 до 2018 року 694 українські установи та організації подали 1434 проектні пропозиції на розгляд програми "Горизонт 2020".

Довідково: 

“Горизонт 2020” – найбільша рамкова програма в історії ЄС, спрямована на фінансування досліджень та інновацій (2014-2020).

Верховна Рада України ратифікувала Угоду про участь у програмі 15 липня 2015 року. Асоційоване членство у "Горизонті 2020" дозволяє учасникам з України впливати на формування змісту Програми.

Більше інформації про «Горизонт 2020» можна переглянути тут: https://mon.gov.ua/ua/tag/gorizont-2020

Підготовлено за матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Оригінал статті читайте за посиланням

Рубрика: