Східне партнерство після 2020 року має бути дієвим додатковим інструментом інтеграції України до ЄС, - Вадим Пристайко

Майбутнє Східного партнерства має бути визначено спільно Євросоюзом і країнами-партнерами. Цей підхід розділяють у Європейській комісії. В опублікованих пропозиціях Єврокомісії щодо майбутнього Східного партнерства, консультації щодо яких тривали майже рік, відображено пропозиції України щодо посилення інтеграції в конкретних напрямах. 

Про це заявив віцепрем’єр-міністр Вадим Пристайко, коментуючи пропозиції Європейської комісії щодо нових політичних завдань для Східного партнерства після 2020 року (https://bit.ly/2Qw31ct).

 

Вадим Пристайко підкреслив, що йдеться про поширення переваг Спільного ринку ЄС на країни-партнери, підтримку приєднання партнерів до Спільної зони платежів у євро, активізацію процесів укладення угод про Спільний авіаційний простір, розширення ТЕН-Т мереж на країни-партнери, участь країн-партнерів у реалізації проєктів в рамках Стратегії ЄС з поєднання Європи та Азії, збільшення участі у програмах «Горизонт Європа» та «COSME». Він висловив переконання, що це принесе переваги обом сторонам. 

Важливими для України є нові елементи співпраці в рамках Східного партнерства, зокрема охорона здоров'я. Йдеться про підтримку країн-партнерів у боротьбі з інфекційними захворюваннями, передусім коронавірусом COVID-19. Окрім цього, ініціативи України щодо приєднання до Європейської зеленої угоди знайшли своє відображення у нових пропозиціях щодо розвитку співпраці з країнами-партнерами в рамках Східного партнерства.

“Україна разом з іншими асоційованими партнерами послідовно виступає за посилення амбітності та диференціації цієї ініціативи, а також максимальну конкретизацію її завдань та цілей. Нашим пріоритетом є поглиблення секторальної інтеграції, збільшення зв'язків, що поєднують наші економіки та суспільства. Східне партнерство після 2020 має бути дієвим додатковим інструментом нашої інтеграції до ЄС. Над цим і будемо далі працювати з партнерами та очікуємо на відповідні результати Саміту Східного партнерства у червні 2020”, - наголосив віцепрем’єр-міністр.