«Промисловий безвіз» та приєднання до ENTSO-E – конкретні кроки для подальшої євроінтеграції України, – Прем’єр-міністр

Лібералізація торгівлі між Україною та ЄС, а саме – «промисловий безвіз» та приєднання української енергосистеми до європейської мережі ENTSO-E – це конкретні кроки Уряду для подальшої євроінтеграції України. 

Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з послами країн Європейського Союзу. 

Прем’єр-міністр повідомив послів країн Європейського Союзу, що серед першочергових завдань Уряду на 2021 рік є завершення земельної реформи та проведення «Великої приватизації». 

«Минулого року ми вдало розпочали й провели малу приватизацію, цього року маємо на меті залучити до 12 млрд грн від продажу об’єктів великої приватизації», – підкреслив Денис Шмигаль.

Також сторони обговорили підсумки сьомого засідання Ради асоціації Україна-ЄС, що відбулося 11 лютого. За результатами засідання обидві сторони узгодили подальші спільні кроки, насамперед, у частині інтеграції до внутрішнього ринку ЄС та поглиблення секторальної інтеграції. 

«Ми домовилися про проведення цьогоріч всебічного перегляду досягнення цілей Угоди про асоціацію та, зокрема, підтвердили готовність почати консультації щодо подальшого перегляду лібералізації торгівлі товарами в рамках ПВЗВТ», – зазначив Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду також висловив вдячність ЄС за фінансування ініціативи COVAX, за якою Україна очікує першу партію вакцин у кількості 117 тисяч доз, а також 8 і більше мільйонів доз протягом цього року.