Поставки української кукурудзи в Євросоюз на 123% перевищили минулорічний показник

Україна займає третю сходинку рейтингу світових експортерів кукурудзи, перші дві - за США і Бразилією.

Про це в інтерв'ю виданню "УкрАгроКонсалт" повідомив засновник і генеральний директор компанії Сергій Феофілов.

Він повідомив, що протягом п'яти з половиною місяців поточного сезону поставки української кукурудзи в ЄС склали 4,4 млн т, що на 123% перевищує минулорічний показник.

"Україна потіснила на європейському ринку другого найбільшого постачальника - Бразилію, частка якої знизилася на 10%, а обсяги поставок скоротилися майже на 400 тисяч тонн», - розповів Сергій Феофілов.

Експерт також зазначив, що валовий збір зерна, незважаючи на незначне зниження врожаю у 2017 році, знову побив рекорд. Якщо виключити погодні катаклізми, в подальшому є всі шанси для подальшого нарощування виробництва. 

"У 2019 р можливо, зміняться акценти. Ми очікуємо відновлення виробництва ячменю, зростання по пшениці, і, найімовірніше, деякого зниження по кукурудзі. Але загальна пропозиція зерна з України залишиться в зростаючому тренді, і Україна збереже позиції сильного гравця на світовому аграрному ринку",  - наголосив Сергій Феофілов. 

Як повідомлялося раніше, за 11 місяців 2018 року Україна експортувала до країн Європейського Союзу аграрної продукції на $5,6 мільярдів.