Підставою оновлення Угоди про асоціацію – є сама угода, а зміст залежить від нас, – Ольга Стефанішина

10 серпня Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела координаційну нараду з профільними заступниками міністрів, які відповідають за євроінтеграцію України.

Учасники наради обговорили поточний стан порядку денного та виклики на шляху виконання планових завдань з  імплементації та оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Оновлення Угоди про асоціацію дозволяє сама Угода, тому маємо всебічну підтримку з боку ЄС в цьому процесі, – наголосила Ольга Стефанішина. – Зі свого боку маємо активізувати спільні зусилля з міністерствами, щоб забезпечити регулярну злагоджену роботу і прискорити виконання зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію».

Віцепрем’єрка разом із заступниками міністрів обговорили стан підготовки до 22-го Саміту Україна-ЄС, який має відбутися в жовтні цього року, а також рішення, які будуть винесені на чергове засідання Ради асоціації. 

Окрім того, учасники обговорили ухвалення пріоритетних законопроєктів у сферах європейської інтеграції, які потребують першочергового розгляду Верховною Радою України, зокрема у таких сферах, як санітарні та фітосанітарні норми, громадське здоров’я, навколишнє середовище, а також у сфері юстиції та прав людини. Також були розглянуті питання про стан підготовки підписання Угоди АСАА (так званий «промисловий безвіз») та Угоди про спільний авіаційний простір з Європейським Союзом.

Нагадаємо, попередня координаційна нарада з профільними заступниками міністрів, які відповідають за євроінтеграцію України, відбулася 22 червня 2020 року, за результатами якої було складене протокольне рішення щодо подальших цілей та пріоритетів.