Підписання Угоди про САП та імплементація законодавства ЄС у галузі транспорту залишаються пріоритетами для України, − Владислав Криклій

Підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, а також імплементація європейського законодавства у галузі транспорту залишаються головними пріоритетами для України. 

На цьому сьогодні, 10 лютого, наголосив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час переговорів з Генеральним директором Директорату з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Хенріком Хололеєм. Зустріч відбулась у рамках робочого візиту урядової делегації на чолі з Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем до Брюсселю.

Джерело: Урядовий портал 

Наразі у Верховній Раді очікують схвалення 8 ключових євроінтеграційних законів. 

«Серед них законопроекти про залізничний транспорт, поштовий зв’язок, суспільно важливі послуги з перевезення пасажирів, мультимодальні перевезення, перевезення небезпечних вантажів тощо. Крім цього, Мінінфраструктури розробило 4 вкрай важливі законопроекти, які наразі готуються до схвалення Урядом. Вони стосуються приєднання України до Міжнародної конвенції про контроль суднових баластних вод, а також безпеки експлуатації колісних транспортних засобів», − відмітив Владислав Криклій.

Разом з тим, найближчим часом готуються до подання на розгляд Уряду нормативно-правові акти щодо вдосконалення залізничного пасажирського обслуговування, відповідності вимог морського обладнання стандартам ЄС тощо. Також Мінінфраструктури розпочало розробку підзаконних актів для реалізації прийнятого минулого року закону «Про внутрішні водні шляхи» та докладає зусиль для розблокування процесу включення українських водних шляхів до регіональної мережі TEN-T.

У галузі автомобільного транспорту Владислав Криклій наголосив на необхідності максимального усунення бар’єрів для вільного руху товарів між Україною та ЄС і лібералізації міжнародних вантажних автоперевезень у майбутньому.

«Європейський Союз є найбільшим торговим партнером України. Торік автотранспортом до ЄС було імпортовано 44,5% всієї зовнішньої торгівлі України у грошовому еквіваленті, а з ЄС в Україну – 88%. У цьому ключі є вкрай важливим вирішення питання недостатньої кількості дозволів на міжнародні автоперевезення з Республікою Польща, адже це важливий транзитний партнер України. ЄІБ вже підтримав наш Уряд у прагненнях встановити квоту польських дозволів на рівні 200 000 та у виконанні Угоди про асоціацію», − підкреслив Міністр.