Парламент закріпив курс на вступ до Євросоюзу і НАТО в Конституції

Верховна Рада України 7 лютого підтримала рішення про внесення змін до Конституції в частині зовнішньополітичного курсу України щодо вступу до ЄС і НАТО.

За відповідне рішення проголосували 334 депутати, 16 висловилися проти. 

Поправки набудуть чинності після підписання закону спікером Верховної Ради і Президентом України Петром Порошенком, який був присутній у залі парламенту під час історичного голосування.

Так, законопроектом № 9037 пропонується внести до Конституції зміни до преамбули, трьох статей та перехідних положень щодо стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО.

Зокрема абзац п’ятий преамбули після слів "громадянської злагоди на землі України" доповнити словами "та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".

Пункт 5 частини першої Статті 85 пропонується викласти в такій редакції: "визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Статтю 102 пропонують доповнити частиною третьою, згідно з якою "президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Статтю 116 планують доповнити пунктом 11: "забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Довідково:

Верховна Рада України 20 вересня минулого року підтримала ініційований президентом України Петром Порошенком законопроект змін до Конституції щодо закріплення стратегічного курсу держави до ЄС і НАТО. Водночас, із тексту Конституції пропонується виключити пункт, який дозволяє використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди.

Своєю чергою Конституційний суд України визнав законним закріплення курсу України на вступ до ЄС та НАТО.