Парламент ухвалив закон щодо підтримки розвитку відновлюваної енергетики

Сьогодні, 21 липня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому проєкт закону №3658 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

Цей Закон покликаний прискорити перехід до нової, конкурентної моделі підтримки відновлюваної енергетики, що дозволить забезпечити сталий розвиток відновлюваної енергетики в економічно ефективний спосіб з урахуванням інтересів держави, виробників електричної енергії з альтернативних джерел енергії, споживачів електричної енергії та інших учасників ринку.

Зокрема, документ передбачає зменшення «зелених» тарифів з 01.07.2020:

  • на 15% для сонячних електростанцій (СЕС) більше 1 МВт, на 10% для СЕС менше 1 МВт та на 7,5% для вітрових електростанцій (ВЕС), що були введені в експлуатацію з 01.07.2022 до 31.12.2019;

  • на 2,5% для СЕС і ВЕС, введених в експлуатацію з 01.01.2020.

Серед іншого, такі зміни зменшать сумарний обсяг виплат за «зеленим» тарифом на понад 2 млрд євро, як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту.

Довідково

До обговорення та пошуку збалансованих рішень було залучено широке коло представників заінтересованих органів державної влади і їх установ, інвесторів, профільних асоціацій та фінансових інституцій, експертів і фахівців галузі, Секретаріат Енергетичного Співтовариства і Представництво ЄС в Україні. Передбачені цим законом зміни закріплені у Меморандумі про взаєморозуміння між органами державної влади України та виробниками з ВДЕ, асоціаціями, що представляють їх інтереси, який був підписаний 10.06.2020.

Нагадаємо, раніше Уряд підписав Меморандум з виробниками «зеленої» електроенергії про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики.