Парламент ухвалив євроінтеграційний закон «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин»

4 лютого Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин». Рішення підтримали 305  народних депутатів.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Закон розроблено з метою системного та комплексного регулювання суспільних відносин щодо захисту здоров’я та забезпечення благополуччя тварин, ветеринарної практики, виробництва, обігу та застосування ветеринарних препаратів з урахуванням міжнародних зобов’язань України, зокрема в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Ухвалений Закон: 

  • є дерегуляційним − істотно скорочує кількість і строки видачі ветеринарних документів, передбачає безстрокову реєстрацію ветпрепаратів;

  • забезпечує діджиталізацію відповідної сфери відносин − дозволяє видачу дозвільних документів, а також рецептів на ветпрепарати в електронному вигляді;

  • посилює захист в Україні інтелектуальних прав на винайдені нові ветеринарні препарати;

  • посилює відповідальність за порушення в сферах ветеринарної медицини і благополуччя тварин.

«Вдячні депутатам за підтримку цього важливого євроінтеграційного Закону, який імплементує 14 актів ЄС. Впровадження в Україні стандартів ЄС дозволить виробникам тваринницької продукції отримати ще більше конкурентних переваг для виходу на міжнародні ринки»‎, − прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.