Ольга Стефанішина: Уряд готовий внести на розгляд парламенту законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції

Про це сьогодні, 23 липня, повідомила Ольга Стефанішина під час Українського Жіночого Конгресу.

«Найближчим часом Уряд буде готовий внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції на розгляд парламенту, – зазначила Ольга Стефанішина. – Наразі наш фокус на найкращому впровадженні цього законодавства, необхідно продемонструвати на життєвих прикладах в Україні, що таке законодавство ефективно працює».

Віцепрем’єрка також додала, що сьогодні Україна на крок ближче до ратифікації Стамбульської конвенції, оскільки парламент попереднього скликання вже ухвалив закони, які фактично впроваджують основні положення Стамбульської Конвенції.

«Уряд взяв лідерство у питанні забезпечення рівності чоловіків та жінок в Україні, – зазначила Ольга Стефанішина. – Крім того, я неодноразово наголошувала, що питання боротьби з домашнім насильством є одним з моїх пріоритетів».

Довідково

Стамбульська конвенція – Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, яка була відкрита для підписання 11 травня 2011 у Стамбулі, Туреччина. Стамбульська конвенція є першим документом, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством стосовно жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.

Україна одна з перших країн, яка підписала Конвенцію ще в 2011 році, але досі не ратифікувала. Наразі Стамбульську конвенцію ратифікували понад 30 країн.