Ольга Стефанішина: Український бізнес зможе максимально скористатися можливостями Європейської Зеленої Угоди

28 липня, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела Перший діалог з українським бізнесом щодо оновлення Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Учасники дискусії обговорили існуючі та нові можливості доступу до спільних з ЄС ініціатив та проєктів.

“Долучення України до ініціативи “Європейського Зеленого курсу”, стане предметом наступних діалогів із українським бізнесом. Україна фактично з самого початку розробки бере участь в консультаціях з Єврокомісією і є політична домовленість, що ми будемо долучатися до реалізації”, - підкреслила Ольга Стефанішина.

Під керівництвом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції вже створена і діє експертна група, яка напрацювала пропозиції щодо того, як саме Україна може долучатися до ініціатив ЄС в рамках Зеленої угоди, які є переваги і застереження української сторони.

“Ми прагнемо максимально скористатись можливостями Європейської зеленої угоди, включаючі залучення фінансування від Європейського союзу. Ми підготували позицію для наших партнерів, що враховує інтереси українського бізнесу і українських громадян. Чекаємо на конкретні пропозиції від українського бізнесу. Пропозиції можуть бути актуальними, як на рівні фінансової підтримки окремих країн, так і на рівні більш комплексного підходу”, - зазначила Віцепрем’єрка.

Довідково

Європейський Зелений курс (European Green Deal) - це набір політичних ініціатив ЄС, що спрямовані на збільшення амбітності щодо боротьби зі зміною клімату. Політична мета - зробити Європу кліматично-нейтральним континентом до 2050 року. Ця програма включає низку компонентів:

•        біорізноманіття;

•        від лану до столу;

•        чиста енергія;

•        стійка промисловість;

•        будівництво та реконструкції;

•        стала мобільність;

•        запобігання забрудненню;

•       кліматичні дії.