Ольга Стефанішина: українсько-німецькі перемовини засвідчили повне взаєморозуміння з більшості питань

2 грудня 2020 року тривають українсько-німецькі міжурядові перемовини з питань співробітництва для розвитку, які проходять в онлайн форматі. 

Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина та Парламентський статс-секретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини Марія Флаксбарт відкрили українсько-німецькі міжурядові перемовини, де обговорювались інтеграція України в ЄС, забезпечення верховенства права, покращення бізнес-клімату, реформа децентралізації та інше. 

Ольга Стефанішина, подякувавши партнерам за позитивну оцінку реформ та надану підтримку, наголосила:

«Німеччина залишається одним із найбільших та давніх партнерів України. Ці перемовини є свідчення успішності нашої співпраці. З більшості питань маємо повне взаєморозуміння. Незважаючи на пандемію, рівень підтримки з боку Німеччини (експертної, політичної та фінансової) залишається на високому рівні. Свідченням тісної співпраці є й наші торгові відносини. За результатами 2019 року, Німеччина посіла 1 місце серед торговельних партнерів України з-поміж країн Європи. Україна налаштована і далі використовувати можливості, які відкриває трансформація нашої економіки та подальша інтеграція до ЄС».

Вона також додала, що в нинішніх умовах спільні зусилля та поглиблення співпраці між Україною та Німеччиною є ще більш критичними. 

Сьогодні в Україні за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина реалізуються 24 проєкти технічної допомоги. Загалом з 2014 року загальний обсяг ресурсів технічної та фінансової допомоги, наданої Урядом ФРН, становить 568 млн євро.

«Уряд працює над тим, щоб створити рівні та чесні правила гри для всіх, дерегуляцією та зняттям різних бар'єрів для економічної діяльності як всередині країни, так і з ЄС. Економічний розвиток та підвищення інвестиційної привабливості є необхідною умовою розвитку України», – зазначила Ольга Стефанішина.

Серед пріоритетних сфер співпраці: децентралізація, енергоефективність, стале економічне зростання, державне управління, допомога постраждалим від бойових дій, протидія COVID-19.

Німецька сторона привітала рішучі кроки України у сфері боротьби з корупцією, відзначивши початок роботи Вищого антикорупційного суду, впровадження низки цифрових рішень, реформу митної служби. Водночас було висловлено стурбованість рішенням Конституційного суду щодо електронного декларування та наголошено на необхідності системних рішень. 

«Переконана, теперішня криза є можливістю для України стати більш сильною, це унікальний шанс перезавантажити судову систему. Уряд, Парламент та Президент зараз вживає заходів для усунення ризику скасування інших ключових реформ – земельної, банківської. А також українське керівництво робить все необхідне для збереження сильних та дієвих антикорупційних інституцій», – сказала Віцепрем'єрка.

Довідково

Українсько-німецькі перемовини у рамках співробітництва для розвитку між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина є усталеним механізмом двосторонньої співпраці. Під час перемовин обговорюються прогрес реформ в Україні, проводиться оцінка проектів міжнародної технічної та фінансової допомоги, узгоджуються пріоритетні напрями подальшого співробітництва. Цей захід проводиться на щорічній основі (один рік у Німеччині, другий в Україні).

За результатами 2019 року, Німеччина посіла 1 місце серед торговельних партнерів України з поміж країн Європи з питомою вагою 17,31% від загального товарообігу.

За даними Національного банку України, станом на перший квартал 2020 року Німеччина інвестувала в економіку України 1 584,6 млн дол США, що складає 4,6% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку України. Значний обсяг інвестицій з Німеччини в економіку України надійшов до сфери промисловості – 890,4 млн дол США, що складає 56,2 % від їх загального обсягу.