Ольга Стефанішина очолила нову Комісію щодо забезпечення рівних прав для жінок та чоловіків

2 вересня Уряд схвалив постанову, якою створив Комісію з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. 

«Забезпечення рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків є одним з моїх безумовних пріоритетів. Важливо враховувати питання такої рівності в усіх урядових політиках та законах, які приймає Парламент і не лише щодо можливостей кар'єрного розвитку, освіти чи соціальної сфери, але у найширшому колі питань. В рамках Угоди про асоціацію ми взяли відповідальність за те, щоб питання гендерної рівності було враховане в усіх політиках та законах. Вдячна колегам-урядовцям та Прем'єр-міністру України, що підтримали нашу ініціативу. Комісія, яку ми сьогодні створюємо, допоможе систематизувати роботу органів виконавчої влади, щоб досягти рівності у правах та можливостях для жінок і чоловіків у всіх сферах суспільного життя», – пояснила Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Серед основних завдань Комісії, зокрема: 

  • Підготовка пропозицій щодо формування і реалізації державної гендерної політики; 

  • Визначення шляхів вирішення проблем, що виникають під час реалізації державної гендерної політики; 

  • Підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади під час реалізації державної гендерної політики; 

  • Удосконалення нормативно-правової бази з питань координації, формування та реалізації державної гендерної політики;

  • Сприяння координації співпраці з міжнародними та донорськими організаціями щодо включення питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до програм міжнародної технічної допомоги.

Комісію очолюватиме Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.