Обсяги перевезень контейнерів поїздом «Вікінг» у січні 2020 року збільшились на 21%

 

Співробітництво між Україною та Литвою у сфері транспортної інфраструктури продовжує успішно розвиватися. Обсяги перевезень контейнерів поїздом «Вікінг» у січні 2020 року збільшились на 21%, ведеться робота з організації перевезень контейнерів поїздом «Containerships train» у сполученні Литва – Білорусь – Україна.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

 

 

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій разом з Міністром транспорту та зв’язку Литовської Республіки Ярославом Наркевичем обговорили стан і перспективи розвитку українсько-литовської співпраці у галузі інфраструктури та спільної участі у міжнародних логістичних проєктах, а також залучення додаткових вантажопотоків. Зустріч відбулася під час Міжнародної конференції «Європа Карпат» 21-22 лютого 2020 року у м. Красічин (Республіка Польща).

«Литовська Республіка є стратегічно важливим партнером України для оновлення національної інфраструктури та реалізації транзитного потенціалу у сполученні Чорне море – Балтійське море. Сьогодні співробітництво між Україною та Литвою у сфері транспортної інфраструктури розвивається по висхідній, у тому числі у галузі міжнародних вантажних перевезень залізницею. Поїзд комбінованого транспорту «Вікінг» і контейнерний поїзд «Containerships Train» є важливими міжнародними логістичними проєктами, успішна реалізація яких відкриває перспективи залучення додаткових вантажопотоків для обох країн», – заявив Владислав Криклій.

Очільник Міністерства повідомив, що обсяги перевезень контейнерів у складі поїзда комбінованого транспорту «Вікінг» у січні 2020 року збільшились на 21% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Водночас, ведеться робота з організації перевезень контейнерів у складі контейнерного поїзда «Containerships train» у сполученні Литва – Білорусь – Україна та у зворотному напрямку. 

Міністри відзначили позитивні результати чергового засідання українсько-литовської Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яке відбулося 12.12.2019 в м. Київ. Сторони налаштовані всіляко сприяти зняттю бар’єрів в міжнародних автомобільних перевезеннях. На першому етапі опрацьовується питання обміну багаторазовими транзитними дозволами.

Міністр транспорту та зв’язку Литовської Республіки Ярослав Наркевич відзначив важливість подальшої успішної співпраці у галузі транспортної інфраструктури для українсько-литовських економічних відносин і підтвердив прагнення розвивати і поглиблювати двосторонні взаємини.

Нагадаємо, у 2019 році зросла кількість вантажних та пасажирських перевезень. Зокрема  залізничні експортні перевезення зернових збільшились на 30%, залізної і марганцевої руди – на 10%. 26 нових поїздів перевезли на 70% більше контейнерних одиниць, ніж у 2018.