НБУ працює над наближенням законодавства у банківській сфері до права ЄС

Національний банк України (НБУ) активно впроваджує у національне законодавство оновлені та змінені нові акти права ЄС (acquis) Європейського Союзу.

Про це під час засідання комітету асоціації Україна – ЄС у торгівельному складі заявив начальник Управління європейської інтеграції та міжнародних програм Національного банку Володимир Кучин.

"Національний банк України постійно відслідковує законодавчі зміни банківського права ЄС та активно впроваджує у національне законодавство оновлені та змінені нові акти acquis ЄС. Хочу відзначити, що у вересні 2018 року Національний банк ухвалив новий План заходів з виконання Угоди про асоціацію, яким передбачені детальні заходи для імплементації acquis ЄС щодо фінансових послуг", - заявив Володимир Кучин.

Він зазначив, що НБУ вживає заходів щодо імплементації основних acquis ЄС. Йдеться, зокрема, про CRDIV/CRR (нагляд за діяльністю кредитних організацій та інвестиційних компаній), BRRD (оздоровлення і санації кредитних установ), PSD2 (платіжні послуги), E-Money Directive (електронні гроші), AML (запобігання відмиванню грошей).

Крім того, у Нацбанку працюють над впровадженням європейських норм з питань захисту прав споживачів та  лібералізацією валютного регулювання. Зокрема, йдеться про розробку нових та приведення чинних нормативно-правових актів НБУ у відповідність до Закону України “Про валюту і валютні операції” (набуває чинності 07.02.2019), який розробили за сприяння Європейської Комісії.
Зі свого боку, представники Європейської Комісії заявили про готовність надавати подальшу підтримку Україні при впровадженні реформ у фінансовому секторі. Європейські партнери наголосили на важливості імплементації acquis ЄС у цій сфері.

Підготовлено за матеріалами Національного банку України. Оригінал статті читайте за посиланням.